Olej kokosowy – fundament zdrowych włosów

Olej kokosowy to popularny składnik kosmetyczny do pielęgnacji włosów. Dlaczego tak  jest? Jakie jego właściwości zostały docenione, że używa go niemal cały kosmetyczny świat?
Olej kokosowy jest prawdziwym bogactwem witamin, węglowodanów oraz minerałów. Olej kokosowy na włosy jest on naturalnym wsparciem dla naszego organizmu, a także skóry, paznokci oraz włosów.
Olej kokosowy stosowany jest zarówno w celach pielęgnacyjnych, jak i zdrowotnych. Niezwykle skutecznie chroni strukturę włosa przed starzeniem, odżywia ją, wzmacnia i pomaga w regeneracji. Dlatego też zalecany jest zarówno osobom o słabych, zmęczonych włosach, jak i łysiejącym czy walczącym z łupieżem.
Olej kokosowy wnika w cebulkę włosa, do której dostarcza wielu minerałów, jak magnez, potas czy cynk. Podobnie jest ze strukturą włosa. Zamykając jego łuskę, olej kokosowy powoduje, że wszystkie składniki wnikają wgłąb i skutecznie go odżywiają. Dzięki temu włosy stają się lśniące, miękkie, a końcówki nie rozdwajają się. I, co bardzo ważne, olej kokosowy nie uczula, może więc być stosowany także przez alergików.

Dodaj komentarz